Mesoterapie kštice

Hlavní princip mezoterapie je jednoduchý – injekčně ultratenkou jehlou či válečkem s jehličkami (dermaroller) se do kůže hlavy, respektive její střední vrstvy, vpraví přípravky obsahující funkční látky, které kůži a vlasové folikuly krásně vyživí.

Přípravky, které jsou při mezoterapii aplikovány, obsahují většinou komplex minerálů, stopových prvků, peptidů nebo dokonce růstových faktorů či kmenových buněk. Kmenové buňky dáváme lokálně na pokožku hlavy a zapracováváme dermarollerem. Lehké hloubkové podráždění kůže navíc stimuluje prokrvení oblasti, které podporuje další výživu a okysličení vlasových folikul. Po aplikaci je vlasová pokožka elastičtější, vlasy vypadají lépe, jsou pevnější, jejich lámání a vypadávání je redukováno a naopak je podpořen růst nových vlasů.

Mezi další efektivní způsob řešení tohoto problému patří aplikace autologní plazmy obohacené o krevní destičky neboli A-PRP, a to jak u žen, tak u mužů.

Obohacená krevní plazma A-PRP nabízí jednoduchou a bezpečnou metodu založenou na hojivém účinku krevních destiček. Aplikace autologní plazmy obohacené o krevní destičky je přirozenou terapií, která využívá regenerativní potenciál krevních destiček. Díky nim lze aktivovat proces opravy poškozených tkání i tvorby nových a docílit obnovy vlasových lůžek, což má za následek větší množství kvalitnějších vlasů. Autolognost použitého séra připraveného z vlastních buněk vylučuje vedlejší účinky nebo alergické reakce.

Díky metodě A-PRP (platelar rich plasma) lze proces vypadávání vlasů zastavit. Jedná se o jedinečnou terapii pro regeneraci a stimulaci kožních buněk založenou na aplikaci vlastní plazmy obohacené růstovými faktory z krevních destiček. Odebraná krev je zpracována v centrifuze. Z odstředěných krevních destiček je pomocí speciální sady vytvořen autologní gel. Po zhruba 10 minutách je připraven k injekčnímu podání pomocí tenké jehličky mezoterapeuticky zpět do pokožky. Dojde k nastartování regeneračních procesů na buněčné úrovni a zároveň se zpomalí proces stárnutí pokožky a tedy další ztráty vlasů.

Proč to zkusit?

Jak to probíhá?

Do umyté a vydezinfikované části hlavy aplikuje odborník účinný „koktejl“ látek. Doba aplikace závisí samozřejmě na ošetřované ploše, obvykle se ale pohybuje mezi 20 a 30 minutami. Ihned po ošetření se na pokožce hlavy může objevit malý otok či drobná modřina, celkově lze však zákrok považovat za v podstatě bezbolestný. A navíc, u většiny odborníků máte možnost domluvit se na předchozí aplikaci znecitlivujícího gelu, který zajistí, že kontakt jehliček s kůží nebudete ani vnímat.

Kůže na hlavě může být následujících 24 hodin od aplikace mírně citlivá na dotyk, ovšem je zpravidla je člověk schopen vrátit se ihned po ošetření do pracovního procesu (kdepak, na tohle dovolenou nedostanete…). Oněch 24 hodin se nedoporučuje používat na pokožky hlavy jiné přípravky, než doporučí odborník, který mezoterapii prováděl. Několik dnů po ošetření také vyhněte pobytu na přímém slunci a používejte přípravky s vysokým stupněm ochrany, tedy alespoň SPF 30.

Obecně doporučovaný počet ošetření je u vlasové mezoterapie stanoven na šest až osm. Ošetření probíhá každých 14 dní, tedy celkem 2 procedury za měsíc. Ovšem pozor, je třeba zdůraznit, že se jedná o pouhé obecné doporučení. Proškolený odborník může při pohledu na vaši hlavu počet ošetření libovolně zvýšit, snížit nebo změnit periodicitu. Co je ale důležité, že první viditelné výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Bývají totiž vidět už po měsíci od první aplikace!

Zákrok je v kompetenci dermatologa / sestry pro korektivní dermatologii.