Lifting a zpevnění kůže

Mezonitě

Mezonitě jsou speciální vlákna vyrobená z hypoalergenního polydioxanu, která vytvoří v pokožce zpevňující síť.

Aplikace mezonití (někdy nazýváno také Prime Lifting) umožňuje vektorový lifting měkkých tkání a povislé kůže. Jedná se o minimálně a zanedbatelně invazivní zákrok pouze pomocí tenké jehly aplikované do povolených tkání. Díky aplikovaným mezonitím dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a vytváření nové kolagenové zpevňující sítě. Tyto zcela hypoalergení mezonitě se pak během 6 až 8 měsíců zcela bezpečně rozloží, ale následné vypnutí tkání přetrvá až 2 roky. Možnost kombinace s dalšími metodami – výplně kyselonou hyaluronovou, ošetření botulotoxinem.

Tato metoda nevyžaduje speciální přípravu před aplikací a zákrok trvá 30 - 60 minut dle množství použitého materiálu.

K čemu mezonitě slouží? Kam se jednotlivé typy mezonití umísťují?

Princip mezonití je dvojí:

Neliftingové hladké mezonitě

Při aplikaci neliftingové – zpevňující nitě s hladkou strukturou, která se vyrábí od velikosti 12 mm do 140 mm, je jejich úkolem vytvořit kostru pro následné vytvoření kolagenního zesíťování organizmem kolem nitě. Jsou aplikovány jako mříž, např. 6 vodorovně a 6 napříč. Tělo niť uvnitř nechce, vyšle proti ní buňky, které ji mají za úkol zlikvidovat, ale protože se jedná o velký materiál, není toho tělo schopno, proto ji stejně jako u každého většího tělesa, které se mu nepodaří vyloučit, opouzdří. Je to jako s třískou nebo trnem v patě, buď se tělu podaří vyloučit, nebo pokud to nejde, obalí jej. Když je niť správně položená na správném místě a tělo ji obalí, tak dojde tam, kde bylo potřeba, ke zpevnění původně ochablé tkáně. Nitě by se neměly dávat nekontrolovaně. Každá niť musí mít své místo, musí tam splnit svůj účel ve formě zpevnění kůže.

Tyto nitě mají tedy ze 70 % za úkol zpevnit kůži produkcí kolagenu a pouze ze 30 % mají účinek liftingu – tedy pozvednutí dané části. Dávají se do míst, které není možno zatížit kyselinou hyaluronovou, ale současně je potřebujeme zpevnit, aby povolená kůže neplandala. Nejčastěji se aplikují vedle ústního koutku, dolní části tváře, podbradku a krku. Vstřebatelnost musí být dlouhá, aby se stihla vytvořit kolem nitě podpůrná kolagenní struktura, tedy aspoň 180 dní. Jsou ženy, které si myslí, že po aplikaci hladkých nití budou do rána hezké, to v žádném případě. U hladkých nití to takto nefunguje.

Liftingové zoubkaté mezonitě

Když nám jde hlavně o pozvednutí obličeje, návratu mladistvých kontur, použijeme jiný typ nitě, a to nitě se zoubky, které mají tah a možnost zvednutí kůže. Jsou v současné době protisměrné zoubkaté, 3D technologie, kdy jsou zoubky po celém vláknu nitě, aby mělo co největší záchyt a co největší lifting. U těchto nití, zatímco lifting je v 70 % účinku, tak zpevnění nemůžeme očekávat ve větší míře, než ve 30 %. Od toho se odvozuje jejich použití v místech, kde potřebujeme pozdvihnout a vyrovnat tkáně. Nejčastěji je to právě oblast hrany dolní čelisti, kde se zavádí zoubkaté nitě k zvýraznění, někdy až znovuvyprofilování hrany dolní čelisti. Také s jejich pomocí zvedáme střední část obličeje, tuk gravitací spadlý k ústním koutkům přemísťujeme zpět do střední části obličeje. Efekt vidíme poměrně záhy. Je zřejmé vytažení obličeje. Opět není možné klást nitě bez ladu a skladu, musíme vědět, proč tu niť dáváme zrovna tudy, co tím chceme v kontuře obličeje docílit. Délka rozpadu i této mezonitě je garantována výrobcem 180 dní, kolagen se vytváří postupně do 3 měsíců.

Průběh zákroku

Zákrok provádíme pouze ve znecitlivění anestetickým 5 % krémem Emla nebo podkožní aplikací Supracainu do k tomu určených lokait. Tenkým vpichem se jehličkou zavede do pokožky vlákno. Miniaturní drobné vpichy se zhojí velmi rychle bez jizviček.

  • Vznik modřin a otoků je minimální, zhojení je do týdne
  • Po dobu tří dnů je vhodné nosit v domácím prostředí a na noc lymfatické prádlo (ohlávku), dále dodržovat klidovější režim a široce nerozvírat ústa (pozor na zívání, smích), aby nedošlo k povolení aplikovaných nití

Kontraindikace mezonití

Probíhající infekce, onemocnění kůže, ekzém, výrazná tvorba keloidních jizev.

Koplikace mezonití

Zánět v místě aplikace, poranění nervu, cévy.

Cena se odvíjí od počtu použitých mezonití, vizte ceník.