Laserem asistovaná liposukce

Co je to liposukce?

Jedná se o odstranění tuku z míst, odkud se jej nedaří odstranit běžnými způsoby jako je cvičení, nebo vhodná strava. Tuk se na těchto místech rozpustí a odsaje. Podle způsobu jakým se liposukce provádí se dá rozdělit na několik podskupin. V našem zařízení provádíme laserem asistovanou liposukci. Jeji výhodou je, že kromě odsátí tuku, dojde díky laserovému paprsku ke stažení a smrštění kůže, která potom lépe přilne zpět.

Přístroj na provádění liposukce
Přístroj na provádění liposukce

Jak zákrok probíhá?

Celý zákrok probíhá v lokální anestezi. Nejprve je tedy aplikován anestetický přípravek do oblasti, kde bude liposukce prováděna. Následně je do těla zavedena kanila s laserovým paprkem, který rozbíjí tukové buňky, které zkapalní a následně jsou odsáty. Díky rovnoměrnému rozpouštění tukových buněk nedochází k pozdějším nerovnostem u ošetřených partií. A jak bylo výše řečeno, díky laserovému paprsku dojde současně ke smrštění kůže, která nemá tendenci vytvářet nehezká uvolněná místa. Díky malé velikosti kanyly také nedochází k výrazným jizvám po zákroku.

tumescentní anestezie rozpuštění tuku laserem pdsávání
Aplikace anestetika Rozpoštění tuku laserem Odsátí tuku

Na kterých partiích se liposukce provádí?

Samozřejmě nejoblíbenější a nejčastější partií těla kde se provádí liposukce je oblast břicha a boků. Dále se ale může praktikovat v oblasti hýždí, stehen, paží a také podbradku.

břicho po zákroku břicho před a po zákroku břicho před a po zákroku
Srovnání před a po zákroku

Je liposukce bolestivá?

Díky lokální anestezi je zákrok v podstatě bezbolestný. Nejnepříjemnější je vlastně sama anestezie a zákrok samotný působí spíš jako tlak, než bolest.

V jakém věku je nejlepší liposukci provádět?

V zásadě není žádné věkové omezení, pro tento zákrot. Samozřejmě je lépe, když si pokožka zachovává svoji přirozenou elasticitu. To znamená, že ideálním adeptem na liposukci je pacientka v nižším nebo středním věku, která je zvyklá se svým tělem pracovat jak pohybově, tak pomocí zdravého životního stylu. Neznamená to však, že ve vyšším věku by byla liposukce nevhodná.

Jaká jsou režimová opatření po zákroku?

Ihned po zákroku dostane pacient elastické kompresní prádlo, které musí pět dní nosit nepřetržitě a následných čtrnáct dnů na noc. Je vhodný minimálně týdenní šetřící režim bez sportu. V prvních třech dnech může docházet k odtoku přebytečné tekutiny zbarvené krví z operační rány, jedná se o běžný jev odeznívající během 48 hodin.

Jak dlouho zákrok trvá?

Zákrok samotný trvá cca 1,5 až 2 hodiny podle rozsahu ošetřeného místa. Následuje klidová část v zařízení, kdy je pacient pod dohledem sestry, která kontroluje, jestli vše probíhá v pořádku. Potom je pacient propuštěn do domácího ošetření. Je vhodné, aby si předem dohodl doprovod s odvozem.

Kolik liposukce stojí?

Cena liposukce se odvozuje od rozsahu provedeného zákroku, vizte ceník.