Karboxyterapie

Co je to karboxyterapie a k čemu slouží?

Karboxyterapie je jednoduchá osvědčená metoda, která aplikací kysličníku uhličitého, látky tělu vlastní, do podkoží, výrazně zlepšuje např. vzhled celulitidy, a to díky zlepšení metabolizmu a prostupnosti tkáně.

Na jakém principu karboxyterapie funguje?

Ošetření je velmi rychlé a efektivní. Je to nechirurgická metoda, kdy je aplikován do podkožní tkáně kysličník uhličitý CO2 malou mikrojehličkou přímo do tkaniva, kde se rozpíná a v místě vpichu způsobuje zvýšení metabolizmu a prokrvení. Přístroj se ovládá šlapkou, kterou regulujeme proud a množství do kůže vpraveného CO2. Plyn jednak mechanicky zničí tukové buňky a zvýší vazodilatační efekt – roztažení cév, které pak lépe okysličí tuto oblast, přivedou živiny a nastartují odbourávání tuku.

Jak dlouho karboxyterapie trvá?

Karboxyterapie trvá 15-20 minut.

Je zákrok bolestivý? Používá se anestezie?

Anestezie se nepoužívá. První pocity mohou být trochu nepříjemné, pacienta proto necháme vydechnout a jehličku posuneme o kousek dál. Samotné ošetření spočívá někdy pouze v několika vpiších.

Na jaké problémy ji můžeme použít? Jaké části těla můžeme pomocí karboxyterapie ošetřit?

Strie, celulitida, podbradek

Lze ji využít na strie, celulitidu. Většinou se ošetřuje břicho, oblast stehen, oblast rukou, boky, velice dobrý efekt má na podbradek. U toho zpevní podkoží a kůži vypne doširoka. Karboxyterapie má tedy široké využití od strií a jizev po odstranění tuku v podbradku až po léčbu bércových vředů a lupénky.

Dají se nastavit různé programy a různá rychlost průtoku samotného plynu. V oblasti obličeje používáme menší průtok s většími přestávkami, protože rozpínající plyn štípe, v obličeji musíme být opatrní, abychom nezasáhli oči. Naopak do břicha např. u žen, které cvičí, a přesto mají svěšené břicho, můžeme aplikovat až 1l plynu s průtokem 100 ml.

Jizvy

Jak působí karboxyterapie při odstranění jizev?

U vaziva aplikace CO2 rozruší staré vazivové spoje, které jsou tuhé, a přísun živin zvýší metabolizmus okolní tkáně. Buňky se začnou probouzet a produkovat elastin. Nově vytvořená elastická (pružná) tkáň zmenšuje jizvu.

Je možné karboxyterapií odstranit jizvy z dětství až v dospělosti?

Vždy se pracuje s jizvami, které nejsou příliš staré.

Provádí se karboxyterapie strií u maminek po porodu?

Zde se musí počkat, až se jizva zahojí, nesmí být čerstvá, červená. Karboxyterapii použijeme, až strie zfialoví. Pokud je již bělavá, lesklá, je účinek méně výrazný.

Bércové vředy, rány

Karboxyterapií je možno podpořit hojení ran, např. bércových vředů, u těch je to trochu bolestivější, protože je musíme opíchat kolem dokola, zvýšit tak prokrvení a přísun živin, což je pro nehojící ránu ta nejlepší terapie.

Lupénka

U lupénky zlepšuje obnovu, dozrávání buněk. Podstatou lupénky je zrychlené odlupování pokožky, která nestačí uzrát, zvýšení metabolizmu pomocí karboxyterapie toto přirozeně urychlí.

Jak vypadá ošetřená oblast těsně po karboxyterapii?

Ošetřená oblast je po aplikaci zarudlá, zarudnutí postupně do půl hodiny vymizí a přebytek eme volnější kysličníku v těle vydýcháme. Je to plyn, který není pro člověka škodlivý. Jedná se o látku tělu vlastní. Při ošetření břicha doporučuji kalhoty.

Mohou se karboxyterapií ošetřit strie na prsou?

Ne, to by bylo bolestivé.

Jak často je nutno zákrok opakovat?

Doporučuje se minimálně 5 ošetření, po kterých je již vidět účinek, ale nejlepší je 10-15 ošetření.

Jak dlouho efekt karboxyterapie vydrží?

Podle toho, jak dotyčný rychle metabolizuje. Efekt může vydržet až rok.

Režimová opatření karboxyterapie

Žádná, běžný režim.

Ceny naleznete v ceníku.

náhled videa

Další videa můžete zhlédnout v sekci videa.