Frakční CO2 laser

CO2 laser je vysoce výkonný typ laseru, který se používá především k odstraňování znamének a kožních výrůstků odpařováním. Digitálně řízený paprsek vytváří libovolně hustou mikromřížku různých tvarů a velikostí, umožňuje odstraňovat vrásky, pigmentové skvrny, jizvy např. po akné, nebo vyhlazovat strie a koloidní (vystouplé) jizvy. Laserový paprsek působí ve svrchní a střední vrstvě kůže a tím dochází k novotvorbě nové pokožky s celkovým zlepšením kvality, vypnutím, omlazením a odstraněním barevných nerovností. Vzhledem k nové technologii se celkově urychluje hojení po zákroku, jehož známky odezní během pár dnů.

V případě plošného ošetření pleti, dekoltu nebo např. pigmentových skvrn na rukou (rejuvenace, frakce) je nutná nejdříve konzultace s dermatologem v našem zdravotnickém zařízení. Současným trendem u tohoto typu ošetření je kombinace CO2 laseru s cévním laserem a na závěr nanesením 20 % chemického peelingu.

Před zákrokem se ošetřovaná část těla znecitliví 5 % krémem Emla.

Po zákroku je nutné ošetřovanou část těla chladit a pravidelně na ni aplikovat hojivý antibakteriální krém. Je také nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory - UV faktor 50+. Jiná zvláštní opatření jsou spojena s intenzitou zákroku, podrobnosti Vám sdělí ošetřující dermatolog.

Zákrok CO2 laser je vhodné podstoupit v zimních měsících.

Rozsah využití: