Faceconturing, 3D lifting

Jak již anglický název napovídá, faceconturing navrací obličeji jeho dřívější mladistvé kontury. Činí tak pomocí nejrůznějších metod pozvedávajících nebo vyplňujících obličej, z nichž jsou za jedny z nejúčinnějších považovány aplikace kyseliny hyaluronové nebo mezonití, či kombinace obou metod.

Co je to faceconturing? Jaký problém faceconturing řeší?
Užívané metody

Spoustu žen po čtyřicítce ani tak netrápí vrásky, ale smutný výraz v obličeji, povislé koutky, pokles struktur v obličeji. Tváře v mládí vyplněné tukem se z oblasti jařmového oblouku přesouvají níže, až k oblasti brady, někdy až přes okraj dolní čelisti. Začne se tak stírat rozdíl mezi tváří a krkem. Právě tento gravitační pokles, nebo-li gravitační ptózu se snaží facecontouring napravit.

Facecountouring řeší gravitační pokles v obličeji, a to kyselinou hyaluronovou, mezonitěmi, nebo kombinací obojího, či jinými metodami.

Co je cílem faceconturingu?

Navrátit obličeji jeho mladistvý tvar, pokleslé tváře vytvarovat zpět v oblasti jařmového oblouku

S jakými materiály docílíme u faceconturingu navrácení mladistvé kontury obličeje a jak?

Používanými metodami pro facecontouring jsou výplně, nitě, augmentace tukem, jehličková radiofrekvence, botulotoxin, léčba vysokofrekvenčním ultrazvukem apod. Velmi efektivními materiály k řešení gravitačního poklesu jsou kyselina hyaluronová a mezonitě.

Látka tělu vlastní – kyselina hyaluronová – se umístí do oblasti spánků, jařmového oblouku, tváří, nosoretní rýhy, oblasti úst.

U starších žen s výraznějším gravitačním poklesem se nedaří partie vytáhnout pouze pomocí výplní, korektivní dermatolog si bere na pomoc rovněž mezonitě, ať již liftingové k vytažení dané partie – většinou podél dolní čelisti a od koutku úst k uchu, nebo zpevňující, nejčastěji u propadlých tváří nebo povislého krku.

Faceconturing kyselinou hyaluronovou

Přirozenost - materiál miniinvazivní (jehla), látka tělu vlastní
Věk 40+
Část těla Obličej
Problém Gravitační ptóza
Cena zákroku 10-15 tisíc

Co je úkolem kyseliny hyaluronové?

Kyselinou hyaluronovou se vyplní tváře, spánky, okolí rtů, výplň zvedne sesunuté partie obličeje, obličej nabude na šťavnatosti, mladistvosti, zjemní se nosoretní rýha, zmírní vrásky a kruhy pod očima.

Kyselina hyaluronová působí rovněž v daných partiích jako hydratační médium, které zadržuje vodu, vyhlazuje nerovnosti a vrásky

Jaké jsou typy kyseliny hyaluronové a jak se kyselina hyaluronová aplikuje?

Více zesíťovaná kyselina hyaluronová je hustší a umísťuje se do hlubších vrstev obličeje, v horních partiích, a to pomocí aplikačního pera Anteis injection, díky kterému se zajistí přesné a rovnoměrné rozložení materiálu. Přístroj je ovládán šlapkou. Do oblastí rtů se umísťuje středně zesíťovaná kyselina hyaluronová.

Celkem se v obličeji provádí většinou 4 vpichy – 2 v horní a 2 v dolní části obličeje.

Jak dlouho výplň kyselinou hyaluronovou vydrží?

Hustě zesíťovaná kyselina hyaluronová vydrží v obličeji až rok a půl.

Facecontouring
Foto z knihy Žena po 40: Rozdíl mezi oběma polovinami obličeje: Levá část obličeje je hotová, rozdíl oproti pravé, zatím neošetřené, je markantní.

Aplikace kyseliny hyaluronové v horní části obličeje mírně pozvedne povadlá víčka s obočím, vytvoří opět dívčí tvářičku na lícní kosti, nosoretní rýha se vyhladí, obličej získá ostřejší rysy a zpět trojúhelníkový tvar. Levá tvář je oproti pravé krásně zvednutá. Šipkami jsou označeny:

  1. Browlift - vytažení zevní partie obočí a horního víčka
  2. Temporální lifting - nejvrchnější aplikace hyaluronové kyseliny
  3. Vytvoření zygomatického oblouku - lícnice
  4. Mandibula line - povytažení dolní linie o 0,5 cm, zostření kontur

Výplň kyselinou hyaluronovou pozvedne pokleslé partie, obličej se ze tvaru válce opět navrátí do tvaru s vyprofilovanou bradou.

Nenalíčená před omlazením Nenalíčená po omlazení
Fota z knihy Žena po 40: Nenalíčená před a po omlazující kúře. Došlo ke zjemnění textury kůže, odstranění pigmentací, nasolabiální vrásky a drobné vrásky v obličeji jsou méně patrné. Brada, dříve splývající s krkem, se vyprofilovala, obličej získal svěží, mladistvou konturu.


Fota z knihy Žena po 40: Rozdíl nalíčeného obličeje před a po omlazení.

Opatření po faceconturingu kyselinou hyaluronovou

Neohýbat se, nepředklánět, aby se výplň nepřesunula jinam. 24 hodin musí hlava zůstat vzpřímená, spát s podloženou hlavou, nesportovat. Lépe po dobu 48 hodin, kdy se kyselina hyaluronová v obličeji usazuje.

Kontraindikace faceconturingu kyselinou hyaluronovou

Akutní horečnaté onemocnění, akutní zánětlivé onemocnění na kůži, jako je opar, vřed kůže, těhotenství.

Více na odkazu Korekce vrásek výplňovými materiály

Facecontouring pomocí mezonití

Přirozenost - materiál miniinvazivní (jehla), umělý, leč zcela vstřebatelný materiál
Věk 40+
Část těla Obličej, krk
Problém Gravitační ptóza
Cena zákroku cena jedné nitě 1000 Kč

Co jsou to mezonitě? Čím se mezonitě aplikují?

Nitě rozlišujeme hladké zpevňující, nebo zoubkaté vytahující určitou partii. Hladké se používají na zpevnění propadlých partií ve tvářích, nebo na uvolněnou, plandavou kůži pod bradou, nebo ke zpevnění krku. Zoubkaté pak k vyprofilování brady a dolní čelisti. Jsou různé délky a šířky. Jehla funguje jako vodič. Je tupá, aby neporanila tkáň. Více na odkazu Lifting a zpevnění kůže

Jaká je funkce mezonití?

Po vytažení jehly zůstává v pokožce niť, která se postupně obalí kolagenem – jedná se o běžnou reakci těla na cizí materiál. Niť se postupně do 3 měsíců vstřebá, kolagen zůstane a vytvoří v pokožce potřebný tah, zpevní ji.