Aplikace botulotoxinu A do mimických vrásek obličeje a krku

Co je to botulotoxin?

Roztok obsahující látku zvanou botulotoxin v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. V estetické dermatologii se používá ve velmi nízkých dávkách pro odstraňování mimických vrásek a nadměrného pocení.

Jak botulotoxin působí?

Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem, a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

Jaké jsou výhody aplikace botulotoxinu?

  • před aplikací není nutný žádný test, tedy zákrok je možné provést okamžitě
  • výsledný efekt není trvalý a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a zda v ní bude chtít pokračovat

Jak se botulotoxin aplikuje?

Botulotoxin se aplikuje tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách jemnými vpichy do ošetřované oblasti. Zákrok je ambulantní, fyzicky i časově nenáročný a nevyžaduje žádnou přípravu.

BotulotoxinBotulotoxin
Před aplikací botulotoxinu je potřeba zapojit mimiku, aby lékař viděl, kam látku aplikovat (obrázky ze ZdravéOmlazení.cz).

Co botulotoxin odstraňuje?

  • mimické ( dynamické ) vrásky na obličeji, zejména mezi obočím, v okolí očí a na čele
  • nadměrné pocení, zejména podpaží, dlaní apod.

Jaký je efekt aplikace botulotoxinu?

Účinek nastupuje obvykle během jednoho až dvou týdnů a po první aplikaci a trvá 3 - 6 měsíců. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat.

Po delší době nečinnosti svalu si klient odvykne určitému typu mimiky ( například zbaví se zlozvyku mít podmračené čelo ). Navíc při opakování léčby již nedochází k návratu funkce svalu v původní míře a ten postupně přestane vytvářet nežádoucí vrásku.

Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu na půl roku i více.