Čištění pleti

Domácí čištění pleti záleží na typu pleti, který ošetřujeme. Pleť, která vykazuje známky zvýšeného mazotoku, to znamená, že je mastná, má rozšířené póry, projevují se u ní zánětlivé projevy na kůži, ošetřujeme a čistíme jinak, než kůži suchou.

Mastná pleť

U kůže, která má výrazný zánětlivý potenciál, s nějakou formou akné, acné papulopustulosa, s hnisavými červenými papulami, používáme čistící prostředky s antibakteriální složkou, alkoholem nebo látkami dezinfikujícími danou oblast. Důležité je tuto pleť výrazně nepřemašťovat. To znamená, že bychom látky potřebné na tento typ pleti měli používat spíše v gelové formě a ve formě lotií. Velkou výhodou je u mastné pleti používání pěnových čistidel, které nám po nanesení malé dávky pěny slouží k omytí obličeje.

Suchá pleť

U suchého typu pleti používáme jednoznačně přípravky na bázi vody, a nebo preparáty na bázi lehkých mléčných čistidel. Naopak od mastného typu pleti nepoužíváme látky, které pleť odmašťují a ještě více kůži vysušují.

Smíšená pleť

U smíšené pleti si v péči musí žena vysledovat, jaký typ přípravku ji vyhovuje, aby kůže nebyla buď přesušená, nebo se zase výrazně nepřemašťovala.

Pravidelná domácí péče o pleť by měla být jednou za 4-6 týdnů doplněna návštěvou u kosmetičky, nebo vyčištěním pleti přístrojem Hydrafacial, jedná se o přístrojové ošetření pleti s hloubkovým čištěním pomocí vodního víru a vakua. Navíc provádí masáž.