Chemický peeling

Chemický peeling patří mezi nejstarší kosmetickék metody a byl znám již ve starověku, kdy k jeho provádění byly používány směsy ovozných šťáv a bylin.

Při provádění chemického peelingu se nejčasteji používají enzymatické peelingy a nebo alfa a beta hydroxykyseliny. Obecně se dá říci, že enzymatický peeling je vhodnější pro citlivější pleť, zatímco ovcné kyseliny v různých koncentracích mohou docílit výraznějšího efektu.

Enzymatický peeling

Jeho základní složkou je enzym, při jehož aplikaci dochází k destrukci struktury bílkovin. Jeho účinnost je omezena pouze na svchní vrstvu kůže, kdy dochází k odstraňování odumřelé zrohovatělé vrstvy kůže. Po jeho aplikaci je nutné aby se pacient vyvaroval pohybu na přímém slunci a vždy použil krém nejlépe s ochranným faktorem SPF 50+.

Skupiny ovocných kyselin

Ovocných kyselin používaných při chemickém peelingu je celá řada, avšak nejoblíbenější je kyselina glykolová. Tato kyselina byla v minulosti získávána přímo z ovoce, v současnosti je však syntetického původu. Podle typu pokožky lze zvolit její koncetraci. Čím nižší Ph peelingového roztoku, tím větší je jeho účinnost.

Po odlíčení je peeling nanesen na pokožku a pacinet může cítit lehké štípání. Po několikaminutovém působení je přípravek neutralizován. Ihned po zákroku, může dojít k tomu, že je pokoožka mírně zarudlá a napjatá. Může dojít také k lehkému olupování svrchní vrstvy pokožky. Tyto projevy, ale během krátké doby vymizí. V každém případě je opět nutné důsledně použít ochranu proti slunečnímu záření v podobě fotoprotekčního krému. Celý proces je možné zopakovat po 5 až 14 dnech podle druhu použitého peelingu. Je vhodné absolvovat alespoň tři kúry.

Peeling je kosmetické ošetření, které odstraňuje svrchní vrstvu pokožky, což má za následek viditelné zlepšení pleti. 

Kdy je vhodné chemický peeling absolvovat?

Chemický peeling je vhodný jak pro muže tak ženy, pro mladší klienty i pro klienty s prvními projevy stárnutí pleti.

Jaké zlepšení mohu očekávat po ošetření chemickým peelingem?

Kdy není vhodné chemický peeling absolvovat?

Jak se chovat po absolvování chemického peelingu?

Po aplikaci chemického peelingu je třeba ošetřený obličej šetřit jakýchkoli mechanických poškození. To znamená, nadměrně jej nenamáčet, netřít, nemačkat, vyvarovat se kontaktu s příliš tesnými oděvy nebo šperky. Je důležité také omezit sportovní aktivity, nebo například saunování. Nicméně nejdůležitejší je důsledná sluneční ochrana, která platí při všech druzích chemických peelingů.

Je důležité mít na paměti, že aplikaci chemického peelingu by měl mít vždy v rukou lékař, nebo specielně proškolený střední zdravotnický personál.

Cena:

1 500 Kč dle typu peelingu

Zákrok je v kompetenci dermatologa / sestry pro korektivní dermatologii.